Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

zs-sm

Šnečci sobě aneb Den Země - 22.4.2015

31 fotek 22.4.2015 70 zobrazení
Den Země začal ve třídě Šnečků již v úterý 21.dubna. Po svačince nás na naší zelené louce na koberci čekalo velké ,,překvapení“. Ve třídě se nám usídlil skřítek Nepořádník a na louku nám naházel překvapení v podobě plastových lahví, zmačkaných papírků a dalších svých pokladů, které na louku a rozhodně ani do třídy nepatří. Tento nepořádek jsme posbírali a vytřídili do barevných kontejnerů. Úklidem třídy jsme se připravili na ,,ostrou akci“.
Ve středu to vypuklo! Hned po svačince jsme si s dětmi uspořádali malou organizační poradu, kde jsme se domluvili na místě, které bychom chtěli udělat hezčí a čistější. Poté následovala kontrola vybavení – tašky, pytlíky a pytle na odpad.
V plném nasazení jsme vyrazili uklidit oblíbený cíl našich vycházek, a to ,,Švestkovou zahrádku“. Po jejím zvelebení nám zůstalo ještě dostatek sil i času, a tak jsme v plném zápalu pokračovali v úklidu okolí kolem kostelních zdí a posléze i zahradní cestou od kostela směrem k ulici Polní.
Samotná výprava měla přirozeně výchovný charakter a děti získali další poznatky o svém okolí, o životním prostředí. Nejcennější co si z této akce odnášíme, jsou ale nové zkušenosti a zážitky.
Po krásném (musíme konstatovat, že počasí bylo objednáno výborně) a smysluplně prožitém dni, jsme se unaveni vrátili do školky, kde někteří z nás toužebně vyhlíželi oběd. Několik členů výpravy úklid natolik zmohl, že i dostat do sebe oběd, byl nadlidský úkol.
S hlavou plnou dojmů a plnými bříšky, jsme dostali tu nejlepší odměnu za dobře vykonanou práci. A co bylo tou odměnou?:
• Dobrý pocit ze smysluplné práce
• Čisté místo pro hraní
• Měkkou postýlku a krásné sny.
Teď se mohou naši Šnečci opět prohánět po o něco krásnějším okolí než dříve.